Hale z płyty warstwowej

Jest to nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązanie na posiadanie uniwersalnej, spełniającej wszelkie potrzeby, jak również mobilnej siedziby Twojego przedsiębiorstwa. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie kosztów prowadzenia firmy a zarazem dobra alternatywa dla powszechnych murowanych budynków. Hale z płyty warstwowej mają wiele zalet między innymi świetna jakość, możliwość przenoszenia oraz niska cena. Dlatego warto dowiedzieć się jak pozytywnie może wpłynąć na rozwój twojej firmy postawienie na najnowocześniejsze rozwiązanie jakim jest hala z płyty warstwowej.

Płyty warstwowe – konstrukcja oraz zastosowanie

Płyty warstwowe mają szerokie zastosowanie między innymi w budownictwie. Na płyty warstwowe składają się płyty z PCV, aluminium bądź sklejki, które połączone są lekką pianką poliuretanową lub polistyrenowej. Pianka łącząca obie płyty powoduje ściana jest niezwykle lekka oraz łatwo ulega obróbce. Płyta warstwowa idealnie sprawdzi się do postawienia ścianki działowej, jak również do budowy całorocznego budynku. Hale z płyty warstwowej budujemy w oparciu o konstrukcje aluminiowe bądź stalowe, dzięki czemu zbudowanie ich zajmie naprawdę niewiele czasu. Płyty warstwowe są niezwykle nowoczesne oraz estetyczne mają również mnóstwo zastosowań, używane są między innymi do wypełniania okien, drzwi jak również mogą posłużyć jako ściany budynków. Płyty warstwowe do również idealny materiał do zbudowania garażu samochodowego – tworzy on idealne warunki do przechowywania pojazdów mechanicznych. Dlatego też jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez właścicieli warsztatów samochodowych – hale z płyt warstwowych łatwo utrzymać w czystości a w razie zniszczenia można je łatwo przebudować tanim kosztem. Taki rodzaj hal coraz częściej stosuje się w takich dziedzinach jak przemysł, produkcja czy rolnictwo.

Hale z płyt warstwowych – zalety

Hale z płyt warstwowych stają się coraz to popularniejszym rozwiązaniem i w przyszłości zastąpią miejsce klasycznych murowanych zabudowań. Zalety takich hal to przede wszystkim dźwiękochłonność, odporność na warunki pogodowe (mogą funkcjonować w każdą porę roku) oraz termoizolacyjność. Dzięki wybraniu płyt warstwowych można mieć wpływ na temperaturę oraz akustykę w hali – ma to duże znaczenie w sytuacji kiedy chcemy zbudować halę produkcyjną. Z płyt warstwowych możemy również wznosić budynki przeznaczone do celów rolniczych miedzy innymi przechowywania maszyn, zbóż, jak również hodowli gospodarskich zwierząt. Budynek z płyty warstwowej w porównaniu do murowanego jest o wiele bardziej komfortowy z racji tego, że łatwiej jest utrzymać czystość, dodatkowo istnieje możliwość szybkiej jego rozbudowy.

 

 

Koszt postawienia hali z płyt warstwowych

Koszt takiego przedsięwzięcia bardzo uzależniony jest od metrażu oraz powierzchni hali, użytych materiałów, przeznaczenia (hala całoroczna bądź tylko na okres letni) oraz od celu i jej zastosowania (budynek handlowy bądź produkcyjny). Dodatkowe koszty związanie są między innymi z przygotowaniem projektu, montaż konstrukcji  – szkieletu, ulżenie podłogi, dachu oraz ścian, jak również transport i robociznę. W porównaniu do klasycznych murowanych budynków koszt postawienia hali z płyty warstwowej jest nawet o połowę mniejszy.