Hale namiotowe to jeden z najpopularniejszych typów hal, które są zamawiane przez klientów z różnych branż. Wynika to między innymi z korzystnego stosunku jakości do ceny. Mimo coraz bardziej zaawansowanych technik stawiania takich obiektów temat ocieplania hal namiotowych wciąż spędza sen z powiek wielu osób. W świadomości ludzi hale namiotowe bardzo mylnie funkcjonują jako mało solidna konstrukcja, a już na pewno nie taka, która skutecznie trzyma ciepło. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Odpowiednie poszycie dachu

W ocieplanych halach namiotowych ważnym elementem utrzymującym temperaturę w środku konstrukcji jest dach. Podwójna plandeka pneumatyczna PCV, z którego go wykonano, jest napełniana powietrzem. Tworzące się wówczas poduszki stanowią dobrą izolację termiczną dla hali. Tak skonstruowana hala namiotowa jest idealna właściwie na każdą porę roku.

Obudowa ścian

Kolejną składową umożliwiającą stworzenie hali dobrze trzymającej ciepło jest właściwa obudowa ścian. Aby było to możliwe, należy wybrać ściany z takiego materiału, który będzie izolatorem ciepła. W tej roli świetnie sprawdza się płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym. Ma właściwości izolacyjno-termiczne, a dodatkowo cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Finalnie budowa hal namiotowych z użyciem takiego materiału pozwala zmniejszyć koszt ogrzewania.

Przeznaczenie hali

Na dobrą sprawę to, czy hala namiotowa będzie dobrze trzymać ciepło, jest zależne od jej przeznaczenia. Nie każda z hal, zwłaszcza warianty przeznaczone do użytku w sezonie letnim, będzie halą namiotową wymagającą izolacji. Tym samym surowce wykorzystywane do produkcji wybierane są po dokładnej analizie przeznaczenia hali oraz wymagań z tym związanych.

Z kolei hale namiotowe, których konstrukcja występuje w wersji ocieplanej, pozwalają łatwo utrzymać zadaną temperaturę wewnątrz obiektu i z powodzeniem mogą być użytkowane również poza sezonem letnim. Każda taka konstrukcja wykonana jest ze stali konstrukcyjnej S235, która jest odpowiednio zabezpieczona antykorozyjnie przez cynkowanie ogniowe, dlatego też zapewnia trwałość i bezpieczeństwo w różnych warunkach atmosferycznych.