Budowa hali magazynowej – to dobra inwestycja! Twoja firma w końcu się rozrasta i zaczyna brakować miejsca na biura i składowanie towarów. O ile biura są łatwo dostępne, to budowa hali magazynowej to droga bardzo droga inwestycja. Ile realnie kosztuje wybudowanie hali magazynowej. Jakie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne? Sprawdźmy.

Koszt budowy hali magazynowej

Gdy zapadnie już decyzja o budowanie własnej powierzchni magazynowej to musimy być przygotowani na duży wydatek. Budowa hali magazynowej to poważny sprawa. Musimy pamiętać, ze nie możemy popełnić żadnego błędu, gdyż koszt liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych są one zbyt poważne, by eksperymentować. Najważniejszą rzeczą jest zbadanie w jakich warunkach powinny być przechowywane nasz towar oraz czy potrzebujemy samej powierzchni magazynowej czy również pomieszczenia biurowe. Idąc tym tropem należy zwrócić uwagę na koszty nie tylko budowy, ale również utrzymania, eksploatacji  oraz ewentualnej rozbudowy. Co z tego, ze wybudujemy tanią halę jeśli nie będzie spełniała naszych oczekiwań.

Koszty budowy hali namiotowej możemy podzielić na :

 1. Przygotowawcze – pozwolenia na budowę,  przygotowanie gruntu itp.
 2. Postawienia – projekt oraz postawienie samej hali.
 3. Doposażenia – koszty związane z wykończeniem np: ceny okien, media, wnętrze itp.
 4. Utrzymania – ogrzewanie, konserwacja, obsługa itp.
 5. * Koszt ewentualnej rozbudowy.

Jaki rodzaje Hal magazynowych polecamy zbudować ?

Obecnie najpopularniejsze, są trzy typy hal magazynowych. Pierwsze z nich to:

Hala magazynowa murowana

Rozwiązanie to jest obecnie najrzadziej wykorzystywane ze względu na konieczność zdobycia wielu pozwoleń oraz cenę stworzenia projektu. Koszty inwestycji są bardzo wysokie oraz długi jest czas budowy obiektu. Jej jedynym atutem jest dobre warunki do przechowywania towarów, a największym minusem jest cena.

Hala magazynowa namiotowa

Koszt budowy hali magazynowej namiotowej

Drugim rodzajem to hala namiotowa, która nie koniecznie potrzebuje pozwoleń, jest to konstrukcja lekka. Taki rodzaje hali namiotowej możemy doposażyć wedle swoich oczekiwań. Głównymi zaletami takiego rozwiązania jest :

 1. Szybkość budowy
 2. Niska cena
 3. Wiele możliwości doposażenia
 4. Możliwość uszczelnienia ( ocieplenia)

Taka hala magazynowa namiotowa może być wyposażona w:

 • Bramy przesuwne o dowolnej szerokości
 • Bramy segmentowe
 • Drzwi techniczne
 • Otwory wentylacyjne grawitacyjne lub z wentylatorem mechanicznym
 • Otwory okienne

Takie rozwiązanie jest obecnie najbardziej popularne w Polsce i na świecie. Ponieważ dzięki swojej konstrukcji hala jest bardzo wytrzymała. Ściany tworzy wytrzymała płyta warstwowa.

Nasza oferta

Hala magazynowa stalowa budowa

Ostatnim i równie popularnym jak hale magazynowe są hale stalowe. Budynki tego typu stworzone są ze stalowego szkieletu oraz płyt wielowarstwowych pełniącego rolę wypełnienia ścian. Wymagają one podobnych zezwoleń jak konstrukcje murowane. Jednak czas ich budowy jest wiele krótszy. Co ważne konstrukcja pozwala na tworzenie hal bez wstawiania podpór. Taką hale możemy dowolnie rozbudowywać.

Nasza oferta

Koszt budowy hali magazynowej – Podsumowanie

Koszt budowy hali zależy od materiału. Rozróżniamy trzy rodzaje hal magazynowych: Hale namiotową – ekonomiczna i szybką w budowie, Hale stalową – Szybka w budowie i wytrzymała oraz murowaną – drogą i solidną

Nasze realizację